Kiedy można podziewać się przesyłki?

Kiedy zrobiliśmy zakupy w Internecie i sfinalizowaliśmy transakcję pozostaje nam nic innego jak czekać na dostarczenie przesyłki.

Czas oczekiwania jest uzależniony od rodzaju zamawianego towaru oraz od jego dostępności. Oczywiste jest to, że nie będziemy zbyt długo czekać na artykuły spożywcze, ale jeśli zależy nam np. na książce jakiegoś trudnodostępnego pisarza to czas oczekiwania na nią może trwać 7 dni i więcej. O tym jaki jest czas oczekiwania na zakupy sprzedawca informuje nas zazwyczaj już w momencie wykonywania zakupów.

Większość z nas zamawia zakupy do domu (czasem do pracy). Wtedy przesyłkę dostarcza nam kurier. Większość firm kurierskich w Polsce pracuje w godzinach od 10 do 18:00. Możliwe jest zamówienie przesyłki w określonym przez siebie czasie, ale zazwyczaj wiąże się to z dodatkową opłatą. Niektórzy klienci decydują się także na odbiór przesyłki z tzw. paczkomatów. Bardzo sprawnie funkcjonują one w większych miastach. O tym, że przesyłka jest do odbioru zostajemy poinformowani smsem, lub drogą mailową. Na jej odbiór mamy zazwyczaj czas do trzech dni.

Author: admin