Płatność za zakupy internetowe – przelew bankowy

Zakupy prze Internet stają się z roku na rok coraz powszechniejsze. O ile jeszcze jakiś czas temu patrzyliśmy na nie z pewną rezerwą, to obecnie coraz bardziej się do nich przekonujemy i kupujemy za pośrednictwem Internetu coraz więcej rzeczy i sprzętów.

W jaki sposób za nie płacimy? Cały czas jeszcze najwygodniejszą i cieszącą się największą popularnością formą płatności jest przelew bankowy. Możemy po prostu pójść do swojego oddziału banku i zrobić przelew na wskazane przez sklep konto. Jeśli nie posiadamy swojego konta możemy wpłacić środki za pośrednictwem jakiegokolwiek innego banku lub poczty (musimy jednak liczyć się z tym, że będzie się to wiązało z wyższą prowizją).

Znacznie wygodniej sprawia przedstawia się jeśli mamy konto z dostępem do Internetu. Wówczas możemy i zakupy i przelew zrobić bez ruszania się sprzed pulpitu swojego komputera. Po prostu wpisujemy dane do przelewu udostępnione przez sklep i wykonujemy standardowy przelew. Prowizja za tego typu usługę jest w przypadku większości banków bezpłatna.

Author: admin