Kto najczęściej robi zakupy przez Internet?

Zakupy internetowe stają się coraz bardziej powszechne. Jeśli porównalibyśmy wyniki z chwili obecnej i z lat poprzednich to szybko zauważylibyśmy, że liczba osób robiących zakupy przez Internet stale rośnie. Kto najczęściej korzysta z tej formy zakupów?

Jak wynika z badań i sondaży najczęściej internetowe zakupy robią młodzi mężczyźni do 25 roku życia, druga grupa mieści się w przedziale 25-35 lat. Są to bardzo często osoby z średnim lub wyższym wykształceniem, które na co dzień bardzo często korzystają z Internetu w własnym lub służbowym laptopie bądź komputerze. Zakupy robią jednak często także za pośrednictwem Internetu w telefonie komórkowym lub tablecie.

Nie oznacza to, że kobiety buszujące w Internecie są mniej aktywne, ale inny jest krąg ich zainteresowań. Mężczyźni najczęściej kupują telefony komórkowe, sprzęt elektroniczny, sprzęt fotograficzny, sprzęt RTV czy sprzęt sportowy. Kobiety bardziej stawiają na odzież, obuwie czy perfumy. To, że ich liczba jest nieco niższa niż liczba mężczyzn kupujących w Internecie wynika w pewnym sensie z tego, że bardzo duża grupa kobiet wciąż opowiada się za zakupami w wersji tradycyjnej, czerpiąc niebywałą przyjemność z przymierzania czy oglądania atrakcyjnych dla nich rzeczy.

Author: admin