Jak bezpiecznie robić zakupy internetowe?

Robienie zakupów za pośrednictwem Internetu staje się coraz bardziej popularne. Upowszechnienie tej formy zakupów nie zwalania nas jednak z pamiętania o zachowaniu pewnych środków ostrożności. Musimy bowiem uważać, aby nie paść ofiarą oszustów.

Po pierwsze najlepiej korzystać z znanych portali i stron internetowych. Warto także zapoznać się opiniami innych internautów na temat danego sprzedawcy. Duża liczba niepochlebnych opinii z pewnością powinna wzmóc naszą czujność. Nie powinniby także korzystać z komputerów w kafejkach internetowych. Możemy bowiem narazić się na utratę poufnych danych. Najlepiej do zakupów wykorzystać komputer domowy, pamiętając o zachowaniu całej korespondencji prowadzonej ze sprzedawcą. Jeśli padlibyśmy ofiarą oszustwa, to stałaby się ona dowodem w sprawie.

Jeszcze bardzo ważna kwestia dotycząca płatności. Jeśli decydujemy się na opłacenie towaru kartą kredytową powinniśmy zwrócić uwagę na to czy strona, z której korzystamy jest zapieczona – u jej dołu powinien się znaleźć symbol kłódki, a adres powinien być zakończony https. Zawsze także powinniśmy wpisywać adres do danej strony w okno przeglądarki, a nie korzystać z gotowych linków (możemy bowiem natrafić na kogoś kto poszywa się pod daną firmę).

Author: admin