Popularne formy płatności w Internecie

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Coraz więcej osób kupuje różnego typu sprzęty, narzędzia, akcesoria za pośrednictwem Internetu. Zakupy te są bardzo proste i rzeczywiście można je wykonać bez wychodzenia z domu. Płacenie za nie również nie powinno nam nastręczać zbyt wielu trudności.

Możemy zdecydować się na płatność za pobraniem (płacimy wówczas dopiero w momencie odbioru przesyłki). Możemy też zapłacić za zakupy kartą kredytową lub zdecydować się na przelew tradycyjny bądź elektroniczny (lub jego szybszą, uproszczoną formę tzw. szybki transfer).

Możemy także zdeponować nasze środki na specjalnym koncie, które współpracuje z dużą ilością sklepów internetowych. Jeśli wybierzemy taką formą płatności, to wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz, a dokładnie dane dotyczące odbiorcy oraz kwoty, którą musimy uiścić. Bardzo bezpieczną formą zawierania transakcji jest także escrow. Korzystając z tej formy nie płacimy od razu sprzedawcy, a jedynie wpłacamy pieniądze na specjalne konto. Sprzedający otrzyma zaś środki dopiero w momencie potwierdzenia odbioru zamówienia.

Author: admin