Płacenie kartą kredytowa za zakupy internetowe

Karta kredytowa czy debetowa to bardzo przydatna rzecz, która na stałe zagościła w naszych portfelach do tego stopnia, że duża część z nas nie potrafi już sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz płaciła za jakiś towar bądź usługę gotówką.

Również za zakupy internetowe coraz częściej płacimy kartami. Z tego typu zakupów możemy korzystać jeśli jesteśmy w posiadaniu kart wypukłych, niektórych płaskich, a także kart elektronicznych.

Jak fizycznie wygląda proces płacenia kartą w internecie? Po wyborze określonego produktu lub produktów, kiedy dokonujemy płatności musimy dokonać autoryzacji karty. W tym celu musimy wpisać dane osobowe posiadacza, numer karty oraz datę jej ważności. Ponadto celem autoryzacji należy wpisać także numer CVV2 lub CVC 2. Jest to numer, który można odczytać na rewersie karty – stanowią go dokładnie trzy jego ostatnie cyfry. (W przypadku kart elektronicznych numer ten pobieramy za pośrednictwem Internetu). Płatność kartą jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że zarówno my jak i sklep przestrzegamy wszelkich środków ostrożności (dane powinny być szyfrowane w systemie SSL).

Author: admin