Kiedy mamy wątpliwości co do zakupów – płatność za pobraniem

Pomimo tego, że większość z nas coraz częściej robi zakupy przez Internet, to jednak nie wszyscy z nas są do tej formy zakupów przekonani i obawiają się tego, czy transakcja przebiegnie po ich myśli. Co więcej często i sami stali bywalcy sklepów internetowych mają spore wątpliwości co do rzetelności sprzedawcy, nie mają jednak wyboru, bo jest on jednym z nielicznych, który oferuje dany towar bądź usługę.

Boimy się niekończących reklamacji, tego że nasze pieniądze przepadną itd., itd. W takim wypadku możemy zdecydować się na zakupy za pobraniem. Zazwyczaj koszty tego typu przesyłki są nieco droższe, ale płacimy dopiero w momencie dostarczenia przesyłki przez kuriera. Oczywiście nie możemy otworzyć przesyłki przed opłatą i pokwitowaniem odbioru.

Jeśli jednak coś budzi nasze zastrzeżenia np. paczka wygląda na naruszoną lub jest zamoczona możemy od razu spisać protokół reklamacyjny, dzięki czemu będzie nam łatwej dochodzić swoich praw. Jeśli nasza ostrożność sięga dalej, to możemy w momencie zakupu zastrzec, że chcemy zobaczyć dany towar przed jego przyjęciem. Za tego typu usługę będziemy musieli dodatkowo zapłacić, a przesyłkę będziemy mogli odebrać jedynie na poczcie.

Author: admin